Kontakt

"Zdrowie dla Wszystkich"

31-580 Kraków
ul. Markowskiego 4/10
miejsce kursów tel. (0509) 584-001,
tel. (012) 358 15 78 (wiecz.)

Opinie

Z dużym powodzeniem stosuję techniki Mulligana przy leczeniu stawów sportowców z urazami kończyn dolnych, pomaga mi to w szybkim przywróceniu sprawności fizycznej.
Piotr Socha - fizjoterapeuta K.S. Cracovia
Stosunkowo proste i co bardzo ważne bezbolesne i bezpieczne techniki dają szybkie rezultaty. Zdecydowanie przyspieszają powrót do zdrowia moich pacjentów.
Michał Kasza - trener odnowy PZN kadra biegaczy, Turyn 2006
Od 12 lat zajmuję się medycyną manualną (głównie Maitland, Lewitt i Cyriax). Na kurs metody Mulligana poszedłem, widząc początkowo w tej metodzie swoiste kontinuum między klasyczną terapią manualną a rehabilitacją funkcjonalną. Przyznam się szczerze, że przez pierwsze dwa dni kursu patrzyłem z pewną dozą niedowierzania w sens i skuteczność prezentowanych na kursie technik, które początkowo wydawały mi się nieco naiwne i zbyt proste, by były efektywne. Wracając z kursu do domu, nie przypuszczałem nawet, że za kilka dni czeka mnie poważna lekcja pokory i konieczność zweryfikowania wszelkiego mego niedowierzania w skuteczność metody Mulligana. Dziś mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że nie spotkałem równie szybkich i równie spektakularnych efektów w pracy z pacjentem, jak w przypadku zastosowania technik mobilizacji z ruchem wg koncepcji Mulligana. Polecam serdecznie wszystkim fizjoterapeutom naukę metody Mulligana. Jest to nowoczesna, ciągle rozwijana i przede wszystkim niezwykle skuteczna metoda leczenia, którą doskonale można łączyć z metodami neurofizjologicznymi (np. PNF) czy Kinesiotapingiem/Tapingiem Medycznym.
Tomasz Borowski - Redaktor Naczelny Portalu Fizjopedia.pl
Jestem bardzo zadowolony z wynikow pracy z tapami, gdyż są niezastąpioną techniką w leczeniu urazów mięsniowych i więzadeł, porównując do tradycyjnych plastrów kinesiotapy dają większe korzyści w technikach wzmacniających i rozluźniających mięśnie.
Piotr Socha - fizjoterapeuta K.S. Cracovia
Mogę śmiało powiedzieć, że Taping Medyczny sprawdza się w 100%.Stosując plastry w swojej praktyce widzę jak duże znaczenie ma ich stosowanie. Praktycznie większość zabiegów kończy sie w tej chwili zaplastrowaniem (rozluźnienie lub wzmocnienie mm., stabilizacja, korekcja w stawach, stłuczenia itp.). Pozdrawiam.
Michał Kasza - trener odnowy PZN kadra biegaczy, Turyn 2006
Opinia najnowsza – „na gorąco”!!!! Panie Andrzeju, Wysyłam kartę zgłoszeniową na kurs C metody Mulligana. Jestem zafascynowana tą metodą! Od pierwszych dni zaczęłam stosować techniki „mulliganowskie” ze znakomitym skutkiem! Sama nieraz się dziwię, że aż tak to wszystko pomaga. Podam dwa przykłady. Przykład nr 1. Mój kuzyn ma od kilku lat problemy z kolanem, po artroskopii lekarz mu powiedział, że z łąkotki "miał miazgę". Ból pomimo wykonanej artroskopii wciąż pojawiał się szczególnie po dłuższym chodzeniu i przy chodzeniu po niestabilnym podłożu, np. rusztowanie lub gruzy (jest kierownikiem na budowie, więc takie sytuacje to dla niego codzienność). W piątek tuż po kursie, postanowiliśmy, że naprawię mu kolano???. Najpierw wywołałam silny ból pod kolanem przez rotacje, ale nie przeraziłam się, gdyż pomyślałam, że teraz przecież mogę znaleźć prawidłowy kierunek ruchu. Był to ślizg doboczny. Powtórzyłam technikę 30 razy w obciążeniu kolana na stołku I??? W sobotę już był na tańcach ból nie wrócił !!! Niesamowite... Przykład nr 2. wczoraj pierwszy raz wykonałam technikę Snag Mulligana na wyrostek kolczysty L5 u pacjenta cierpiącego na rwę kulszową, który leczy się u mnie metodą McKenziego od 5 tygodni. Dziś "przyfrunął" do gabinetu ze wspaniałymi wieściami, że wczoraj cały dzień noga go w ogóle nie bolała (a zaznaczam, że ból sięgał do łydki, czasami nawet do pięty i bocznej krawędź stopy). Po nocy miał delikatny ból, który wyprowadził przeprostami wg McKenziego, ale już w drodze do pracy jadąc autem nie odczuwał w ogóle bólu. Gdyby Pan widział, jak on się dziś szybko przebierał w dresy, żeby jak najszybciej powtórzyć mobilizacje "mulliganowskie"... bezcenny widok. Objaw Laseque'a u tego pacjenta był niski 30 stopni. po wykonaniu 3 powtórzeń wczoraj i 3 dziś, pacjentowi podniosłam nogę do 50 stopni i dopiero wtedy pojawił się ból !!! Pozdrawiam ciepło i czekam niecierpliwie na kurs C! Katarzyna J
Katarzyna - fizjoterapeutka
Uwaga Mulliganowcy oraz Wszyscy Zainteresowani! BRIAN MULLIGAN BYŁ!!! - To było coś!!! Oto jedna z opinii na "gorąco" na drugi dzień po Warsztatach. " Panie doktorze -super spotkanie.Prawdziwa gratka zobaczyć twórcę metody - mistrza w akcji. Może podobne spotkanie organizować co roku - dla pokrzepienia środowiska. Pozdrawiam serdecznie.Stanisław Świąder
Brian Mulligan w Polsce!!!
Zachęcamy do nadsyłania opinii i spostrzeżeń dotyczących pracy z metodą Tapingu Medycznego.